Tank na tankodromu s lidmi
top

Ruská armáda ponechala dvě stovky tanků v lese

Dle zpráv z Moskvy si obyvatelé nejdříve mysleli, že jde o nějaké cvičení, ale tanky pak zapadaly sněhem, aniž by je někdo používal či alespoň hlídal. Tanky stojí v lese již několik měsíců a stává se z nich atrakce.

Ruská armáda nyní nechala dvě stovky tanků zapadat sněhem v lese u Sverdlovska. Na opuštěnou bojovou techniku nejprve upozornili místní obyvatelé reportéry serveru Life News a vzápětí tanky připoutaly pozornost i v celostátní televize. Případ se objevil jen den poté, co armáda ohlásila zamýšlenou akvizici stovek nových obrněnců.

Představte si dvě stě takových mazlíků v lese.

Představte si dvě stě takových mazlíků v lese.

“Nejdříve jsme se divili, že v lese stojí tanky, ale mysleli jsme si, že jsou na nějakém cvičení,” řekl serveru třicátník Pavel. “Ale pak jsme viděli, že tanky zapadaly sněhem, ve kterém nebyly žádné stopy. Nebyly tu žádné stráže! Byli jsme v šoku,” dodal.

Armáda potřebuje polovinu tanků vyřadit

Případ opuštěných tanků se objevil jen den poté, co velitel pozemních vojsk Alexandr Postnikov ohlásil, že armáda nakoupí 261 nejmodernějších tanků T-90, které až dosud odebírala hlavně Indie.

Takový nákup by podle listu Vedomosti pomohl hlavně výrobci, kterým je podnik Uralvagonzavod, který se kvůli pádu poptávky po vagonech potýká s dluhy a musel proto propustit na 20.000 zaměstnanců.

Experti o tom ale vzápětí zapochybovali. Generál se podle nich zřejmě spletl, protože s takovým nákupem armádní techniky rozpočet nepočítá. Nejspíše měl na mysli mnohem lacinější T-72, které modernizuje stejný podnik.

Nové tanky armáda nejspíše nijak naléhavě nepotřebuje. Už nyní disponuje asi 20.000 stroji všech typů, z nichž polovinu hodlá vyřadit.

Chtěli byste odjet tankem z lesa? Splňte si sen a staňte se řidičem tanku.

Více informací, jak si zkusit řídit tank Šipka
top