Tank na tankodromu s lidmi
top

Nejtěžší tank Svazu sovětských socialistických republik byl tank T-35

Milovníci tanků tenhle tak jistě znají. Jde o nejtěžší těžkotonážní tankové obrněné vozidlo SSSR (Svaz sovětských socialistických republik).

T-35 je tank, který byste při řízení tanku neměli jednoduché zvládnout, protože je na ovládání poměrně těžší a vyžaduje zkušeného řidiče.

Tank T-35

 

Historie tohoto tanku sahá na začátek 20. století, kdy získal konkrétní podobu. Ačkoliv odborníci v Rusku vyhodnotili tento tank jako naprosto nepoužitelný a k ničemu, Ruské bláznivé vedení prosadilo sériovou výrobu tohoto těžkopádného kolosu.

Tanky T-35 měly zvláštní elitní jednotky k dispozici pro předvádění na přehlídkách. To je asi ale o nejlepší, co od tanku můžete čekat.

Tohle obrněné pásové vozidlo bylo velmi poruchové a dost složité na opravy, takže tankisté používali jiné tanky a tyhle byly určené jen pro přehlídky.

V boji je té-třicetpětka celkem nepoužitelná. Ačkoliv je ozbrojen skvělou výzbrojí a může pálit najednou na všechny strany, je díky své nepohyblivosti a poruchovosti trnem v oku všech vojáků.

Stroj byl tak těžký, že často zapadal do bahna a kvůli své váze pak nešel vyprostit jinak, než dalším tankem stejného typu. Další tank ovšem často kvůli velké námaze při vytahování kamaráda zkolaboval a pak byly rázem k ničemu hned dva tanky. To se opravdu dělo.

Používání tohoto tanku je asi stejný nesmysl, jako kdybyste na soutěž v běhu poslali tlusťochy vážící 150 kilo. Možná budou vypadat stabilně a neohroženě, ale k cílové pásce se nejspíš nedostanou ani na dohled a když už, tak daleko za všemi ostatními.

Ačkoliv T35 vypadá hezky, na bojišti byl nepoužitelný.

To Vás ovšem nemusí zajímat, protože vy si můžete vyzkoušet řízení skvělého tanku VT55!

Objednejte jízdu v BVP zde Šipka
top