Tank na tankodromu s lidmi
top

Dobrovolné zálohy střílely z nejmodernějších tanků

Naše armáda má nejen profesionální vojáky, ale také dobrovolné zálohy. Tihle hoši jsou připravení bojovat za svou vlast, když bude třeba. V době míru mají na práci jen pít pivo a jednou za rok jsou povoláni k osvěžujícímu výcviku, aby nezapomněli, jak ovládat zbraně – a tanky taky!

Naše první tanková jednotka má určité výsady, je naprosto ojedinělá. Rezervním jednotkám se splnil sen – armáda je nechala hrát si s těmi nejmodernějšími tanky české armády.

Chlouba české armády

Chlouba české armády

Chlapi si to řádně užili, ale stejně všichni doufejme, že to nikdy nebudou potřebovat a zůstane u neškodného hraní s jedněmi z největších hraček na světě.

Týden na střelnici je pro všechny něco jako malá oslava. Je to jako stát se znovu mladíčkem a nestarat se o nic jiného, než o svou hračku. A ještě k tomu dostali ostré náboje!

Po osmi letech výcviku ve starém železe se dostali k něčemu novému. Je to lepší, než mít novou škodovku. Je to o hodně lepší. Je to nejnovější tank T-72M4 CZ.

Je to mazlík

Je to mazlík

Dvacet tři záložních vojáků plnících své povinnosti s hrdostí, se dostavilo z různých oblastí republiky. Muže spojuje touha po dobrodružství a ojedinělých zážitcích v zeleném mundúru. Jsou to také vlastenci.

Staré té-sedumdesát-dvojky sice taky sloužily, ale na moderním bitevním poli by neobstály. Chlapi to zhodnotili asi jako přestoupit z Trabanta do luxusního sporťáku. Tedy z pořádně opancéřovaného Tabanta, sluší se říct.

No nechtěli byste si taky zařídit takovou nádheru?

Chceš řídit tank? Šipka
top